Випуски журналу


0 грн
ціна друкованої версії
450 грн
ціна доступу до електронної версії
Як отримати випуск:

Крок 1 - увійти або зареєструватися
Крок 2 - оплатити

Випуск № 5/2024

Статті

С. І. Жук

"Хай живе життя! Нове в лікуванні загрозливого та звичного викидня. Міжнародна експертиза"

Тема втрати дитини під час вагітності в результаті викидня, завмерлої вагітності чи передчасних пологів продовжує залишатися табуйованою в суспільстві. Жінки, що перенесли втрату вагітності, переживають емоційний стрес із широким спектром почуттів. Причиною цього може бути стигма, почуття сорому і провини, що чинить неабиякий вплив на психологічний стан жінок. Багато пацієнток, які втрачають дитину під час вагітності, можуть відновлювати своє душевне здоров’я протягом місяців чи років, навіть після того, як врешті-решт вони народжують здорових дітей.
Читати статтю

О. М. Юзько, Т. А. Юзько

"Допоміжні репродуктивні технології при лікуванні безпліддя в Україні"

У 2022 році в Україні виконано 23538 циклів допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) лікування безпліддя. Частота настання вагітності на 100 розпочатих циклів ДРТ в Україні в 2022 році склала 32,55 %, в результаті чого народилося 6748 дітей.
Читати статтю

Н. Ю. Резніченко, Г. І. Резніченко, М. П. Красько, К. О. Веретельник

"Акне на тлі гіперандрогенії: нові можливості в лікуванні, результати дослідження"

У більшості випадків в основі розвитку акне є гіперандрогенія, що викликає порушення як репродуктивної функції, так й естетичні та косметологічні зміни, а також провокує формування порушень психологічного статусу особистості та якості життя. Незважаючи на значну поширеність акне і велику кількість проведених досліджень, нині остаточно не визначено шляхи корекції вугрової хвороби у жінок, яким протипоказані комбіновані пероральні контрацептиви, що входять до стандартної терапії. Представлено результати дослідження безпеки та ефективності використання препаратів Савіс та Верошпірон для лікування хворих на акне жінок. Одночасне використання препаратів Савіс і Верошпірон забезпечує вплив на основні ланцюги патогенезу гіперандрогенних станів за рахунок пригнічення синтезу лютеїнізуючого гормону та безпосереднього зв’язування з рецепторами андрогенів в умовах, коли протипоказані системні естрогени. Показано, що застосування в комплексній терапії акне на тлі гіперандрогенії препаратів Савіс та Верошпірон довело свою ефективність у зменшенні клінічних проявів захворювання: відбулося зменшення кількості папул у 6,8 рази порівняно з даними до початку лікування, у 2,1 рази — порівняно зі стандартним лікуванням та у 1,96 рази — порівняно з підгрупою, яка додатково отримувала Савіс.
Читати статтю

О. О. Білодід

"Наднизькодозовані пероральні контрацептиви та збереження репродуктивного здоров’я"

Вендіол — це сучасний і безпечний контрацептив, який підходить для жінок різного віку, особливо з підвищеною чутливістю до гормонів, які в майбутньому планують настання вагітності. Вендіол — чудовий вибір для тих, хто шукає ефективний і безпечний метод планування вагітності та збереження репродуктивного здоров’я. Підбір контрацептиву повинен здійснюватися з урахуванням індивідуальних потреб та стану здоров’я жінки, тому важливо завжди оцінювати співвідношення користь / ризики саме для кожної окремої жінки. Комбінована пероральна гормональна контрацепція — це вибір для багатьох жінок, які хочуть контролювати своє репродуктивне здоров’я.
Читати статтю

Н. В. Щурук, М. В. Тригуб, Н. М. Хабазняк

"Міомектомія в ІІ триместрі та успішне завершення вагітності. Клінічний випадок"

Міома матки досить часто зустрічається у жінок репродуктивного віку. Втім, ця доброякісна пухлина саме під час вагітності може призводити до ряду ускладнень, що вимагає ретельного спостереження лікарем акушером-гінекологом, а в деяких випадках й оперативного втручання. Менеджмент вагітності за наявності міоми матки передбачає не лише розроблення алгоритму ведення вагітності, а й прогнозування перинатальних ускладнень.
Читати статтю

О. А. Ночвіна

"Дровеліс: природна тканинна селективність естетролу знижує ризики гормональної терапії"

Естетрол (Е4) має унікальні фармакологічні властивості і входить до складу перорального контрацептиву Дровеліс. Унікальність та відмінність дії Е4 полягає в тому, що він є першим представником нового класу естрогенів — природний естроген із селективною активністю в різних тканинах (NATIVE Estrogen with Seleсtive Tissue-activity, NEST). Естетрол має подвійний механізм дії: агоністичної — на естрогенові рецептори альфа в ядрі та антагоністичної — на мембрані клітин. Дровеліс чинить антимінералокортикоїдну та антиандрогенну дію. Поєднання властивостей естетролу та дроспіренону розширює можливості гормональної контрацепції.
Читати статтю

НАСТАНОВА Американського товариства гастроінтестинальної та ендоскопічної хірургії (2024)

"Лапароскопічні втручання під час вагітності"

За наявності у вагітних неакушерської патології, досить часто виникає невизначеність щодо вибору оптимальної клінічної тактики. Метою цієї настанови є розробка науково обґрунтованих рекомендацій з лікування вагітних із поширеною хірургічною патологією, такою як апендицит, захворювання жовчовивідних шляхів та запальні захворювання кишечника. Обсяг документу — 10 шпальт.
Читати статтю

НАСТАНОВА Національного інституту здоров’я і медичної допомоги Великобританії (NICE, NG 241, 2024)

"Рак яєчників: виявлення і тактика ведення пацієнток з сімейними та генетичними факторами ризику"

Документ, зокрема, містить такі розділи: 1) організація допомоги; 2) інформування та підтримка; 3) оцінка генетичних факторів ризику; 4) критерії генетичного консультування і тестування; 5) панель генетичного тестування; 6) оцінка ризику раку яєчників; 7) лікарські засоби для первинної профілактики; 8) хірургічні втручання для зниження ризику розвитку раку яєчників; 9) протокол досліджень зразків, отриманих під час операції зі зниження онкоризику. Обсяг документу — 18 шпальт.
Читати статтю

Заява Товариства медицини матері і плода (SMFM, 2024)

"Застосування RhD-імуноглобуліну після спонтанного або індукованого переривання вагітності у терміні менше 12 тижнів вагітності"

Рекомендації щодо тактики ведення жінок зі спонтанним та індукованим абортом в першому триместрі відрізняються в питаннях терміну визначення резус-фактора (антигена D, RhD) та введення резус-імуноглобуліну (RhIg). Чинні настанови ґрунтуються на обмежених наукових даних, які недостатньо переконливо висвітлюють питання безпеки відмови від імунізації після аборту або втрати вагітності у першому триместрі. Враховуючи пов’язані з RhD-алоімунізацією несприятливі наслідки для плода та новонародженого, профілактика материнської сенсибілізації має важливе значення для RhD-негативних пацієнток під час наступних вагітностей. Настанови з визначення RhD та введення RhIg у першому триместрі повинні збалансувати профілактику алоімунізації й індивідуальну та популяційну шкоду через обмеження можливості переривання вагітності.
Читати статтю


Жіночий лікар © 2005-2025
Видається за сприяння ГС “Українська Медична Спілка”
Реєстраційне свідоцтво КВ №9559 від 27.01.2005
Угода користувача

Варіанти оплати на сайті
Телефон: (067) 214-51-66
E-mail: mail@doctor-z.com.ua
м.Київ 03150 а/с 333, вул. Предславинська 28