Випуски журналу


0 грн
ціна друкованої версії
450 грн
ціна доступу до електронної версії
Як отримати випуск:

Крок 1 - увійти або зареєструватися
Крок 2 - оплатити

Випуск № 5/2023

Статті

С. І. Жук

"ЕСТЕТРОЛ: НОВІ МОЖЛИВОСТІ В СІМЕЙСТВІ ЕСТРОГЕНІВ "

Естетрол (E4) — інноваційний стероїдний гормон виключно ембріонального походження, на який покладають великі надії в гінекології (менопаузальна гормональна терапія, контрацепція, естрогени) та онкології. Е4 синтезується лише під час вагітності та потрапляє в кровообіг матері через плаценту. Його концентрація в материнській плазмі збільшується під час гестації, досягаючи максимуму до кінця вагітності (≥ 1 нг/мл). Наразі фізіологічна функція Е4 під час вагітності невідома. Е4 має унікальні фармакологічні характеристики, які відрізняють його від інших естрогенів. Естетрол належить до нової групи — природній естроген із селективною активністю в тканинах (NEST). Е4 може впливати на різні тканини організму через його агоністичну або антагоністичну активність на естрогенові рецептори. Фармакологічні властивості Е4 роблять його корисним лікарським засобом для гормональної терапії та контра цепції. Окремий напрям — це застосування Е4 в онкології. Щороку будуть з’являтись нові результати досліджень з вивчення різних ефектів тривалого застосування Е4 та Е4-вмісних препаратів. Останніми роками на основі нових даних спостерігається відродження доклінічних та клінічних досліджень, які спрямовані на вивчення потенціалу Е4 для терапевтичного застосування у жінок, оскільки вплив Е4 в значних кількостях як на плід чоловічої, так і жіночої статі демонструє високий профіль безпеки.
Читати статтю

Н. Ю. Резніченко, Г. І. Резніченко

"Ефективність лікування хворих на вульгарні акне із застосуванням хлормадинону ацетату, спіронолактону та комбінації міоінозитолу з фолієвою кислотою"

Проблема акне обумовлена особливостями клінічного перебігу з частими загостреннями після нетривалої ремісії, схильністю до рецидивів, стійким хронічним перебігом і резистентністю до терапії, що призводить до розвитку психоемоційних порушень та соціальної дезадаптації. Патологічні зміни зовнішності, часті рецидиви, стійкий хронічний перебіг даних захворювань знижують дієздатність хворих, чинять негативний вплив на психоемоційний стан, сприяють розвитку тривожності, депресії, низької самооцінки, соціальної дезадаптації та навіть виникненню суїцидальних думок. У статті представлено результати лікування жінок з акне і себорейним дерматитом препаратами Белара, Ріхтер ЦиклоБаланс та Верошпірон у порівнянні з традиційною терапією.
Читати статтю

МІЖНАРОДНА НАСТАНОВА, 2023

"ДІАГНОСТИКА ТА ЛІКУВАННЯ СИНДРОМУ ПОЛІКІСТОЗНИХ ЯЄЧНИКІВ "

Документ, зокрема, містить такі розділи: 1) Скринінг, діагностика та оцінка ризиків на різних етапах життя жінки (нерегулярний менструальний цикл та овуляторна дисфункція, біохімічна і клінічна гіперандрогенія, УЗД та морфологія полікістозних яєчників, антимюллеровий гормон у діагностиці СПКЯ, етнічна різноманітність, менопауза, ризик серцево-судинних захворювань, порушення толерантності до глюкози та ризик діабету 2 типу, тестування на глікемію, синдром обструктивного апное уві сні, гіперплазія та рак ендометрію); 2) Поширеність, скринінг, тактика ведення і моделі надання допомоги жінкам за навності психологічних змін (якість життя, депресія та тривожні розлади, психосексуальна функція, розлади харчової поведінки); 3) Спосіб життя; 4) Лікувальні стратегії не пов’язані з питаннями фертильності; 5) Діагностика та лікування непліддя. Обсяг документу - 20 шпальт.
Читати статтю

Клінічний консенсус Американського коледжу акушерів та гінекологів (ACOG)

"ІНФЕКЦІЇ СЕЧОВИВІДНИХ ШЛЯХІВ У ВАГІТНИХ "

Документ, зокрема, містить такі розділи: 1) Загальні дані (актуальність, епідеміологія); 2) Безсимптомна бактеріурія (діагностика, лікування); 3) Гострий цистит (діагностика, лікування); 4) Пієлонефрит (діагностика, лікування). Обсяг документу - 9 шпальт.
Читати статтю

Настанова Департаменту охорони здоров’я і соціальних служб Центру з контролю і профілактики захворювань США (CDC) "Лікування інфекцій, що передаються статевим шляхом" (витяг)

"СИФІЛІС"

Документ, зокрема, містить такі розділи: 1) Діагностика; 2) Лікування; 3) Первинний і вторинний сифіліс; 4) Латентний сифіліс; 5) Третинний сифіліс; 6) Нейросифіліс, сифілітичне ураження очей та отосифіліс; 7) Сифіліс і вагітність; 8) Вроджений сифіліс. Обсяг документу - 14 шпальт.
Читати статтю

Спеціальна заява Товариства медицини матері та плода (SMFM)

"КОГНІТИВНІ СПОТВОРЕННЯ ТА МЕДИЧНІ ПОМИЛКИ В АКУШЕРСТВІ — ВИКЛИКИ ТА МОЖЛИВОСТІ"

Документ, зокрема, містить такі розділи: 1) Вплив когнітивних спотворень на прийняття рішень; 2) Приклади когнітивних викривлень; 3) Стратегії та інструменти усунення когнітивних спотворень. Обсяг документу - 8 шпальт.
Читати статтю


Жіночий лікар © 2005-2023
Видається за сприяння ГС “Українська Медична Спілка”
Реєстраційне свідоцтво КВ №9559 від 27.01.2005
Угода користувача

Варіанти оплати на сайті
Телефон: (067) 214-51-66
E-mail: mail@doctor-z.com.ua
м.Київ 03150 а/с 333, вул. Предславинська 28