Випуски журналу


0 грн
ціна друкованої версії
450 грн
ціна доступу до електронної версії
Як отримати випуск:

Крок 1 - увійти або зареєструватися
Крок 2 - оплатити

Випуск № 2/2024

Статті

С. І. ЖУК

"Гемостатичний профіль нового комбінованого перорального контрацептиву з природним селективним естетролом (NEST) Дровеліс"


Читати статтю

М. Є. КИРИЛЬЧУК

"Прості профілактичні заходи при фізіологічному перебігу вагітності — шлях уникнення складних проблем"


Читати статтю

О. О. ЄФІМЕНКО

"Прогестерон-дефіцитні стани в умовах постійного стресу — контроль наслідків впливу на репродуктивне здоров’я жінки"


Читати статтю

Dahiana M. Gallo; Roberto Romero; Mariachiara Bosco; Francesca Gotsch; Sunil Jaiman; Eunjung Jung; Manaphat Suksai; Carlos López Ramón y Cajal; Bo Hyun Yoon; Tinnakorn Chaiworapongsa

"МЕКОНІАЛЬНЕ ЗАБРУДНЕННЯ НАВКОЛОПЛОДОВИХ ВОД "

Стан, за якого навколоплодові води мають зелене забарвлення, називають меконіальним забрудненням навколоплодових вод (МЗНВ), воно зустрічається під час пологів у 5–20 % жінок і вважається небезпечним явищем в акушерстві. Частота забарвлених у зелений колір навколоплодових вод зростає залежно від терміну гестації, досягаючи приблизно 27 % при переношеній вагітності. Забарвлена в зелений колір амніотична рідина під час пологів асоціюється з ацидемією плода (рН пупкової артерії < 7,00), респіраторним дистресом, судомами, а також церебральним паралічем у новонароджених. Гіпоксія вважається механізмом, відповідальним за дефекацію плода та потрапляння меконію до амніотичної рідини; однак у більшості випадків МЗНВ не спостерігається ацидемії плода. Інтраамніотична інфекція/запалення є важливим фактором появи МЗНВ як під час доношеної, так і недоношеної вагітності, такі пацієнтки мають вищий ризик розвитку клінічного хоріоамніоніту та неонатального сепсису. Серйозним ускладненням за МЗНВ є синдром аспірації меконію. Цей стан розвивається в 5 % випадків МЗНВ і є тяжким ускладнен- ням для доношених новонароджених. Рутинне відсмоктування вмісту з носа/ротоглотки та інтубація трахеї у випадках МЗНВ не показали користі та більше не рекомендуються в акушерській практиці. Гістологічне дослідження плодових оболонок на наявність меконію використовувалося в «медичних» судових процесах для визначення часу виникнення ушкодження плода. Однак висновки в основному ґрунтуються на результатах експериментів in vitro, тож екстраполяція таких висновків на клінічні умови вимагає обережного підходу. Внутрішньоутробна дефекація плода — явище фізіологічне, її особливості визначались за допомогою ультразвукових досліджень, а також у спостереженнях на тваринах.
Читати статтю

Ю. М. МЕЛЬНИК

"ГЕНИ ФОЛАТНОГО ЦИКЛУ"

«Генетичний варіант» — це сучасний нейтральний термін, який використовують замість терміну «мутація». Генетичні варіанти — ділянки ДНК, які відрізняють геном конкретної особи від усередненого геному людини. Не всі генетичні варіанти є патогенними та клінічно значущими; більшість варіантів не призводять до захворювання і відповідають за відмінності одних людей від інших або ж ніколи не виявляють себе. Варіанти генів — це те, що робить нас унікальними. Вони формують такі відмінності, як колір очей і волосся, група крові тощо. Ретельніше вивчення фолатного циклу і препаратів, які застосовують для його корекції, дозволило Центрам із контролю та профілактики захворювань США та ВООЗ розробити відповідні рекомендації щодо обстеження, корекції та дій лікаря для профілактики виникнення дефектів нервової трубки, завдяки усуненню дефіциту фолатів.
Читати статтю

Т. А. СТРУК

"Трансдермальна комбінована менопаузальна гормональна терапія для жінок в постменопаузі з ендометріозом в анамнезі"

Прийом менопаузальної гормональної терапії (МГТ) при ендометріозі потребує особливого індивідуального, персоналізованого підходу. Тому використання Лензетто — єдиного натурального естрогену у формі спрею, заслуговує на особливу увагу. Спрей Лензетто має інноваційну трансдермальну технологію розпилення естрогенів, що забезпечує оптимальне поглинання та розподіл естрадіолу. Безперервна пролонгована комбінована трансдермальна терапія МГТ Лензетто в комбінації із Савісом призначається при ендометріозі жінкам зі збереженою маткою, або тим, що перенесли гістеректомію. В постменопаузі після пролонгованої комбінованої терапії МГТ в деяких випадках за відсутності матки і незначних проявів ендометріозу без інфільтративних форм до початку застосування МГТ, варто розглянути можливість застосування виключно естрогенової трансдермальної МГТ. Трансдермальна терапія МГТ після гістеректомії може мати кращий профіль безпеки у жінок старшого віку від природної менопаузи, але це рішення необхідно приймати індивідуально в кожному конкретному випадку.
Читати статтю

КОНСЕНСУС Американського коледжу акушерів та гінекологів (ACOG, 2022)

"ЗАГАЛЬНІ ПІДХОДИ ДО ЗАСТОСУВАННЯ МЕДИКАМЕНТОЗНОЇ СУПРЕСІЇ МЕНСТРУАЛЬНОГО ЦИКЛУ "

Документ, зокрема, містить такі розділи: 1) загальні положення; 2) загальні принципи консультування; 3) медикаментозна супресія менструального циклу (МСМЦ) у пацієнток підліткового віку; 4) МСМЦ у трансгендерів та пацієнтів з порушеннями статевої самоідентифікації; 5) МСМЦ у пацієнток з фізичними або когнітивними обмеженнями або з поєднанням цих станів; 6) взаємодія з лікарськими засобами; 7) кровотечі "прориву". Обсяг документу - 10 шпальт.
Читати статтю

КЛІНІЧНИЙ КОНСЕНСУС Американського коледжу акушерів та гінекологів (ACOG, 2023)

"ЛІКУВАЛЬНА ТАКТИКА ПРИ ІНТРАЕПІТЕЛІАЛЬНІЙ НЕОПЛАЗІЇ / АТИПОВІЙ ГІПЕРПЛАЗІЇ ЕНДОМЕТРІЮ "

Документ, зокрема, містить такі розділи: 1) епідеміологія; 2) діагностика одночасно наявної карциноми; 3) хірургічне лікування; 4) консервативна терапія; 5) подальше спостереження; 6) консультування жінок з питань модифікації способу життя. Обсяг документу - 7 шпальт.
Читати статтю

НАСТАНОВА Асоціації акушерів-гінекологів Канади (SOGC, 2023)_АБСТРАКТ

"АНТЕНАТАЛЬНИЙ МОНІТОРИНГ СТАНУ ПЛОДА "


Читати статтю

РЕКОМЕНДАЦІЇ Американського Коледжу Акушерів та Гінекологів (ACOG, 2024)

"НЕЗВОРОТНА КОНТРАЦЕПЦІЯ: етичні питання та міркування"

Документ містить рекомендації щодо застосування незворотної контрацепції. Обсяг документу - 7 шпальт.
Читати статтю


Жіночий лікар © 2005-2024
Видається за сприяння ГС “Українська Медична Спілка”
Реєстраційне свідоцтво КВ №9559 від 27.01.2005
Угода користувача

Варіанти оплати на сайті
Телефон: (067) 214-51-66
E-mail: mail@doctor-z.com.ua
м.Київ 03150 а/с 333, вул. Предславинська 28